Słoiki szklane

Wykonane ze szkła słoje i słoiki o różnych rozmiarach to jedne z najbardziej uniwersalnych pojemników. Sprawdzą się w każdej domowej spiżarni i kuchni, a ilość ich różnorodnych zastosowań jest naprawdę imponująca. Zamów już dziś i przekonaj się, do czego możesz je wykorzystać w swoim domu.

Słoje i słoiki szklane w naszym asortymencie

Biorąc pod uwagę realne potrzeby klientów, staramy się, aby nasza oferta była jak najbardziej zróżnicowana. W związku z tym mamy w sprzedaży szklane słoje i słoiki o różnych kształtach i rozmiarach, począwszy od małych naczyń o pojemności zaledwie 33 ml, aż po duże kilkulitrowe pojemniki. Zależnie od przeznaczenia, można zdecydować się na modele hermetyczne ze specjalną, dołączoną do nich pokrywką bądź też wybrać wersję z klasycznymi zakrętkami. Oba warianty są starannie wykonane z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu są trwałe i bardzo dobrze się prezentują.

Różnorodne zastosowania słoików

Sposobów na wykorzystanie w domu szklanych słojów i słoików jest całe mnóstwo. Ich najpopularniejsze zastosowanie to przygotowywanie domowych przetworów. Dzięki temu, że naczynia są szczelne, samodzielnie zrobione zaprawy dłużej nadają się do spożycia. Małe pojemniki świetnie sprawdzą się przy produkcji dżemów, soków i pikli. W dużych, kilkulitrowych słojach można ukisić kapustę czy ogórki, a nawet samodzielnie przygotować wino.


Hermetyczne naczynia można z kolei wykorzystać do przesypywania produktów sypkich niezbędnych w kuchni czy spiżarni. Dzięki temu zachowają świeżość, będą zabezpieczone przed pochłanianiem zapachów z zewnątrz, a także przed dostępem szkodników, takich jak chociażby mole spożywcze.


Malutkie szklane słoiki świetnie sprawdzą się z kolei przy przechowywaniu przypraw, ale również w roli symbolicznych, niewielkich prezentów. Wiele par młodych umieszcza w nich miód, czy konfiturę i efektownie przyozdobione wręcza jako podziękowanie dla gości.


To, w jaki sposób wykorzystasz nasze naczynia, zależy wyłącznie od Ciebie. Jedno jest pewne, tego rodzaju szklane pojemniki przydadzą Ci się i powinny na stałe zagościć w Twoim domu.

We found 30 products available for you.

Pokazano 1-12 z 30 pozycji

Aktywne filtry

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło