Słoiki hermetyczne DZK

Domowe przetwórstwo ma coraz więcej zwolenników. Dla jednych to pasja, a dla innych alternatywa dla sklepowego jedzenia, które zawiera sztuczne polepszacze smaku czy konserwanty. Bez względu na to, do jakiej grupy się zaliczacie, przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego. Są to hermetyczne słoiki, w których przechowacie na przykład pyszne dżemy, konfitury, dipy czy kiszonki własnej roboty.

Polecane przez nas hermetyczne słoiki posiadają wiele zalet. Są to artykuły wykonane ze szkła, czyli bezpiecznego materiału, który nie wchodzi w reakcje z żywnością, nie zmienia konsystencji przechowywanego produktu i nie ma wpływu na smak. Raz użyty słoik po wymyciu może być jeszcze wielokrotnie użytkowany, czego nie można powiedzieć na przykład o plastikowych opakowaniach.

Krótka historia najpopularniejszych słoików

Słoiki upowszechniły się w XIX wieku za sprawą amerykańskiego blacharza Johna Landisa Masona i z miejsca przypadły do gustu gospodyniom domowym, które w końcu mogły spokojnie przechowywać przygotowane przez siebie przetwory warzywne czy owocowe. Pod koniec XIX wieku Johann Carl Weck zmodyfikował nieco pomysł swojego poprzednika, wzbogacając słój w uszczelkę i sprężynę. Wynalazek ten, choć tak prosty, do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością w wielu polskich domach, a hasło „domowe weki” słyszał niemal każdy, kto tutaj dorastał.

Doskonałe do przechowywania konfitur, kasz oraz na upominek!

Właśnie tego typu słoiki szklane znajdziecie w tej kategorii. Produkty z uszczelką, zamykane na klamrę, gwarantują szczelność i ułatwiają organizację kuchni oraz przechowywanie. Oprócz przetworów, słoiki hermetyczne służą także często do przechowywania produktów sypkich, takich jak kasza czy makaron.

Dekoracyjny charakter słoików to kolejny atut proponowanego przez nas rozwiązania. Własnoręcznie przyrządzona konfitura czy dżem zapakowane do uroczego słoika z klamrą to świetny pomysł na upominek dla kogoś bliskiego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! Oferujemy artykuły o różnej pojemności i wyglądzie. Jesteśmy pewni, że każdy z klientów znajdzie u nas to, czego szuka.

We found 8 products available for you.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło