Balony do wina

Własnoręczna produkcja trunków ma wielu zwolenników. Jest to hobby, któremu oddaje się także wielu klientów naszego sklepu online. Odwiedzając nasza internetową spiżarnię będziecie mogli wyposażyć swoją domową piwniczkę m.in. w balony i butle do wina. Są to naczynia o różnej pojemności, w których przez kilka tygodni będzie zachodził proces fermentacji owoców, szczepów drożdży winiarskich oraz cukrów.

Butle do wina – z nimi rozpoczniesz domową produkcję

Fermentacja to w produkcji domowych trunków kluczowy proces. Żeby jednak mógł przebiegać w sprzyjających warunkach, niezbędne jest skompletowanie akcesoriów, takich jak balony na wino. Gąsiory, czyli szklane naczynia o charakterystycznym kształcie – to właśnie w ich wnętrzu szczepy bakterii zamieniają zawartość butli w wino. Domową produkcję trunków należy rozpocząć od zainwestowania w akcesoria, ale i dobrej jakości produkty.

Jak robi się domowe wino?

Podstawą robienia wina są oczywiście owoce. W przypadku wina do butli trafiają zmacerowane winogrona. Oprócz owoców, potrzebne są jeszcze drożdże winiarskie. Dzięki ich obecności we wnętrzu balona rozpocznie się fermentacja. Znawcy własnoręcznej produkcji trunków wina zalecają, aby proces burzliwej fermentacji nie trwał dłużej niż 14 dni. Wydłużając ten okres narażamy nasze podniebienie na gorzki posmak – wszystko przez obecność pestek winogron, które swoją gorycz oddają do wina. Następnym po fermentacji krokiem jest klaryfikacja oraz filtrowanie, polegające w dużej mierze na oczyszczaniu trunku. Potem zaczyna się leżakowanie i oczekiwanie na efekty pracy. Wiele osób uważa, że aby własnoręcznie wyprodukować pierwszą udaną butelkę, trzeba dużo czasu i pokory. My uważamy, że nie ma reguły, ale z pewnością praktyka może przybliżyć nas do celu.

Butle – jak znaleźć odpowiedni balon?

Balony na trunki z naszego sklepu różnią się przede wszystkim pojemnością. Coś dla siebie znajdą tu początkujący adepci sztuki winiarskiej, jak i prawdziwi znawcy tematu, dla których przygotowaliśmy gąsiory o większej pojemności. Przed zakupem warto dopasować naczynie do własnych potrzeb, umiejętności, ale i zastanowić się, jak dużą partię chcemy wyprodukować.

Część modeli z naszego sklepu internetowego została dodatkowo wyposażona w kosz ochronny. Osłonka ułatwia m.in. przenoszenie balona, co okazuje się przydatne na przykład wówczas, kiedy organizujemy przyjęcie połączone z degustacją. Co jeszcze wyróżnia nasze produkty? Z pewnością jest to grube szkło, które jest gwarancją trwałości naczynia – być może model z naszego sklepu posłuży Wam przez wiele długich lat.

Balony do trunków i inne akcesoria w sklepie internetowym

Na uwagę zasługuję także 5-litrowa butla przezroczysta – to nasza propozycja dla osób, które lubią mięć wszystko pod kontrolą. Dzięki zastosowaniu szkła można na bieżąco kontrolować proces fermentacji, podpatrywać cały proces, a w razie potrzeby, reagować wedle uznania.

Butle do wina to niezbędne i praktyczne akcesoria, dzięki którym wyposażycie swój domowy kącik i będziecie mogli doskonalić receptury, osiągając satysfakcjonujące efekty. Własnoręczne przygotowywanie wina wymaga także wiedzy, a niekiedy wielkiej cierpliwości. Zanim staniemy się posiadaczami pierwszej wyprodukowanej butelki, część prób może okazać się nieudana. Balony oraz inne akcesoria z naszego sklepu internetowego będą Wam towarzyszyć w trakcie prób, aż do momentu, w którym uznacie, że Wasze domowe trunki smakują tak, jak sobie tego wymarzyliście. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Sklep online z akcesoriami dla winiarzy i piwoszy

Znajdziecie u nas m.in. szeroki wybór butelek do wina czy korki i zakrętki. Przelejecie do nich gotowy napój i poczęstujecie swoich gości, prezentując efekty swojej pracy. Do naszego sklepu online zapraszamy nie tylko amatorów winnych napojów domowej roboty, ale i piwoszy, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z warzeniem trunku. W razie wątpliwości, chętnie udzielimy Wam wszelkich niezbędnych informacji na temat proponowanych akcesoriów. Przed zakupem możecie się z nami kontaktować i konsultować telefonicznie bądź mailowo.

We found 4 products available for you.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło